Екологичен мониторинг и управление на околната среда

Екологичен мониторинг и управление на околната среда

ISBN: 978-954-400-508-5
Продуктът не е наличен.

Настоящият учебник „Екологичен мониторинг и управление на околната среда” се състои от три глави.
В първа глава са разгледани основни стопански отрасли, оказващи влияние върху околната среда в нашата страна: енергетика, промишленост, транспорт, селско стопанство и регулиране на въздействието им върху околната среда.
Втора глава е посветена на същността и видове екологичен мониторинг, основни цели и задачи, Национална система за екологичен мониторинг и нейни подсистеми. Коментирано е състоянието в страната в настоящия момент, съществуващи проблеми и перспективи, както и нормативната база, относно мониторинг и управление на околната среда..
В трета глава са представени подхода, структурата и същността на управлението на околната среда, в съответствие с транспониране на екологичното законодателство спрямо европейските законови норми.
Учебникът може да се използва от студенти от специалността „Екология”, както и от специалисти в практиката.
Авторите биха приели с благодарност всички забележки и препоръки за усъвършенстване на учебника.

Жанр Бизнес / Икономика, Учебници и помагала
Размер 14,5 х 20 cm
Страници 340 страници
Подвързия Мека подвързия
Език Български
Полезно
В този раздел можете да получите полезна информация за процеса на издаването, терминологията и основните понятия в печатния процес, ще се опитаме да ви помогнем с няколко съвета, за да подготвите добре файловете си за печат.

Използване на FTP

Речник

Издаване на книга във Фабер

Как да подготвим за печат файлове от MS Word
Подобряване на производствения капацитет и ефективността на процесите във ФАБЕР ПРИНТ ООД

Основната цел на проектното предложение е подобряване на производствения капацитет и оптимизиране на бизнес процесите в семейното предприятие ФАБЕР ПРИНТ ООД. Заложената инвестиция има за цел да повиши конкурентоспособността,да засили устойчивият растеж и пазарното присъствие на предприятието. Дейностите по проекта са в съответствие с хоризонталните принципи съгласно чл.9 от Регламент(ЕС)№2021/1060, както и с принципа за„ненанасяне на значителни вреди”върху околната среда,допринасяйки за екологичния преход в дейността на предприятието и увеличаване на пазарния му дял. 3. Емблема на ЕС и изявлението за финансиране „Финансирано от Европейския съюз“ или „Съфинансирано от Европейския съюз“ – Прикачвам Ви логото. Моля след като изготвите информацията в уебсайта, да ме информирате, за да мога да изготвя и табелата, която да поставим на входа на предприятието.